Zánět

Zánět je základním nástrojem vrozené imunity a je tzv. reakcí na poškození. Je výrazem ochranné přizpůsobivosti a jedním z regulačních mechanismů homeostázy. V případě potravinových intolerancích se jedná o tzv. pozdější reakci imunitního systému. IgG4. Jedná se o protilátku tvořenou imunitním systémem, která bojuje s cizími látkami v krvi.

Pokračovat ve čtení „Zánět“

Průjem

Jsem přesvědčená, že zvýšená propustnost střeva je již civilizačním onemocněním.
Syndrom dráždivého tračníku je jedna z nejčastějších obtíží a postihuje lidi hlavně kolem 15. až 45. roku života. Jednou z příčin může být taky přecitlivělost na určitou potravinu.

Pokračovat ve čtení „Průjem“

Štítná žláza


Pokud jsou v těle dobré regulační poměry, pak je tělo zdravé. Jedním z veledůležitých regulačních orgánů je právě štítná žláza, ta musí zvýšeně pracovat, může se časem vyčerpat (hypofunkce nebo hyperfunkce)
Střevní mikroflóra vykazuje vzájemné interakce s přijímanou potravou a stresem. Pokračovat ve čtení „Štítná žláza“

Deprese


Vhodnou úpravou stravy, konzumací probiotických a kvašených potravin lze navodit specifické změny v regeneraci střevní mikroflóry. Je to tedy cesta, jak snížit například riziko deprese, nebo chronické únavy.
Pokračovat ve čtení „Deprese“

Diabetes

Pokud zcela nefungují buňky slinivky břišní a neprodukují inzulin, hovoříme o diabetu 1. typu, což je nemoc s autoimunitní podstatou, neboť vlastní imunitní systém ničí beta-buňky slinivky. Naproti tomu diabetes 2. typu je způsoben sníženou citlivostí tkání vlastního těla na inzulin. Testy potravinových intolerancí každému diabetikovi   individuálně vyhodnotí, které formy bílkovin či tuků jsou pro něj vhodné.
Pokračovat ve čtení „Diabetes“