Potravinová intolerance není alergie

I ntolerance neohrožují člo-
věka na životě, ale doká-
žou nepříjemně zasáhnout
do života člověka a udělat
z něj „peklo“. Velice obtížně
se diagnostikují, a proto jsem
se rozhodla vybudovat projekt
celorepublikového laborator-
ního vyšetření potravinových
intolerancí.

Potravinová intolerance není jen alergie

Intolerance je přecitlivělost organismu na určité potraviny a může být způsobena různými faktory, např.  metabolickými poruchami, ale i genetickými faktory. Nevyvolávají anafylaktický šok, který hraničí s ohrožením života, a ani nemá žádnou prudkou reakci, jak je to u potravinových alergií. Potravinové alergie Vám zjistí alergolog nebo imunolog, ale u potravinových intolerancí je reakce pomalá.

Celý článek je ke stažení zde.

Potravinová intolerance je daní za náš životní styl

„Dvanáct hodin denně v práci za počítačem, rychlé schůzky a kilometry za volantem, to byl můj svět,“ popisovala mi na našem setkání jedna obchodní zástupkyně. Životný styl ji přinutil zpomalit až když její tělo začalo vysílat signály přetížení jako bylo nadýmání, průjem a chronická únava.  Vše se vystupňovalo, když se k tomu přidala alergie na trávy a pyly.

Pokračovat ve čtení “Potravinová intolerance je daní za náš životní styl”

Chtěla si užívat radost s vnoučaty bez nadváhy a nepohody – příběh klientky Veroniky

Paní Veronika se po novém roce rozhodla začít s čistým štítem na mnoha frontách. Jednou z nich byla také strava. Jednak chtěla dát svému tělu více zdraví, jednak chtěla redukovat svou hmotnost a pomoci tělu přestat zadržovat vodu.

Pokračovat ve čtení “Chtěla si užívat radost s vnoučaty bez nadváhy a nepohody – příběh klientky Veroniky”

Jarní detoxikace navrátí ztracenou vitalitu

Na toto téma se již napsalo mnoho článků, ale jak je tomu doopravdy a co si pod tím laik má představit? Pojem detoxikace je proces očisty a regenerace organismu, díky němuž můžete pomoci svému tělu zbavit se škodlivých látek, toxinů, a tím získat zpět ztracenou vitalitu. Navíc působí preventivně a může odstranit příčiny nejrůznějších nemocí.

Pokračovat ve čtení “Jarní detoxikace navrátí ztracenou vitalitu”

15 zdánlivě zdravých potravin, na které můžete mít také intoleranci

Lepek a laktóza nejsou jediné složky jídla, které mohou tělu škodit. Každé tělo je jiné a trávicí systém se s potravou popere různě.

Potravinovou intolerancí můžete trpět na velké množství různých druhů potravin. Vybrala jsem pro vás 15 takových, které obecně považujeme za zdravé a neškodné, ale mohou tělu také zavařit. Jsou to:

Pokračovat ve čtení “15 zdánlivě zdravých potravin, na které můžete mít také intoleranci”

Jak postupovat

Vyplňte online žádanku Vyplňená žádanka Vám přijde do emailu, odkud si ji vytisknete a následně zaplatíte převodem na účet. Doručená žádanka má platnost deset dní a během té doby s ní zajdete na  Vámi zvolené odběrné místo. Vaše výsledky z laboratoře doručíme emailem v průběhu deseti dnů. Na základě výsledků Vám vypracujeme individuální tříměsíční výživový plán. 2. Provedeme testy a jejich výsledky dorazí ke mně. 3. Podle výsledků vám sestavím dietu, spojíme se a začneme příjemnější život.