Zánět

Zánět je základním nástrojem vrozené imunity a je tzv. reakcí na poškození. Je výrazem ochranné přizpůsobivosti a jedním z regulačních mechanismů homeostázy. V případě potravinových intolerancích se jedná o tzv. pozdější reakci imunitního systému. IgG4. Jedná se o protilátku tvořenou imunitním systémem, která bojuje s cizími látkami v krvi. Pokračovat ve čtení “Zánět”

Průjem

Jsem přesvědčená, že zvýšená propustnost střeva je již civilizačním onemocněním. Syndrom dráždivého tračníku je jedna z nejčastějších obtíží a postihuje lidi hlavně kolem 15. až 45. roku života. Jednou z příčin může být taky přecitlivělost na určitou potravinu. Pokračovat ve čtení “Průjem”

Štítná žláza

Pokud jsou v těle dobré regulační poměry, pak je tělo zdravé. Jedním z veledůležitých regulačních orgánů je právě štítná žláza, ta musí zvýšeně pracovat, může se časem vyčerpat (hypofunkce nebo hyperfunkce) Střevní mikroflóra vykazuje vzájemné interakce s přijímanou potravou a stresem. Pokračovat ve čtení “Štítná žláza”

Deprese

Vhodnou úpravou stravy, konzumací probiotických a kvašených potravin lze navodit specifické změny v regeneraci střevní mikroflóry. Je to tedy cesta, jak snížit například riziko deprese, nebo chronické únavy. Pokračovat ve čtení “Deprese”