Lepek a laktoza

Testy na lepek a laktozu

Chceme, abyste se cítili sebejistě při výběru potravin, které jsou pro vás nejvhodnější. Naše testy na lepek a laktozu jsou navrženy tak, aby vám poskytly přesné a spolehlivé informace o vaší stravě. Získáte jasné odpovědi na otázky týkající se těchto potravinových intolerancí, abyste mohli žít naplno a bez obav o svůj jídelníček.

Laktozová intolerance

Test Laktóza IgA, IgG

Nesnášenlivost laktózy je porucha trávení mléčného cukru, známého jako laktóza. Lidé s touto poruchou buď nemají enzym laktázu vůbec nebo ho nemají v dostatečném množství. To vede k nedostatečnému rozštěpení mléčného cukru v tenkém střevě, což způsobuje, že nestrávená laktóza přechází do tlustého střeva. Zde ji střevní bakterie rozkládají na plyny, což vyvolává nepříjemné trávicí problémy. Nesnášenlivost laktózy se též nazývá “mléčná nesnášenlivost” a představuje nejčastější potravinovou intoleranci v západním světě, postihuje až 30 % populace.

Pokud trpíte častými průjmy, plynatostí, gastro problémy nebo koliky, a bolesti břicha je vhodné jsi udělat tenhle test.

Cena testu 1 000 Kč

Test celiakie (nesnášenlivost lepku)

Trvalá nesnášenlivost lepku, což je bílkovina obsažená v obilí, může vyvolat zánět střeva, ztrátu střevních klků a poškození sliznice tenkého střeva. V důsledku toho tělo není schopno efektivně využívat živiny, jako jsou bílkoviny, vitamíny, uhlohydráty a minerální látky.

Diagnostický balíček zahrnuje následující testy odběru krve:

  • Anti tTg (IgA)
  • Celkové IgA
  • Anti Gliadin DA IgG

Tento test je vhodný pro všechny věkové kategorie, u kterých se projevují autoimunitní reakce a nesnášenlivost lepku, která především postihuje sliznici tenkého střeva.

Klinicky typické projevy zahrnují chronické průjmy, hubnutí, bolesti břicha, únava a slabost. Atypické příznaky mohou zahrnovat bolesti kostí, pomalý růst, opožděnou pubertu, infertilitu, opakované potraty, kožní projevy, anémii a chronickou únavu.

Mezi další možné důsledky patří i autoimunitní onemocnění, jako je diabetes nebo revmatoidní artritida.

Cena testu je 1 900 Kč

Příprava na odběr

Podívejte se na seznam odběrných míst.

Objednejte se na test

Využijte našeho online formuláře a objednejte se na test snadno, rychle a z pohodlí domova.