Kdo jsem

Kdo jsem

Narodila jsem se v roce a měsíci, kdy papež Jan Pavel II. poprvé navštívil Polsko jako první papež v komunistické zemi.

Od dětství mě zajímalo cestování, esence zodpovědné svobody, tanec z víry a moudrost předků.

Když mi bylo 5 let, chtěla jsem vlastnit svou zmrzlinářskou prodejnu a podnikat. V rámci školního systému jsem častěji oponovala, než souhlasila a tušila jsem, že nikdy nebudu pracovat v „systému“, který omezuje.

Vystudovala jsem univerzitu se zaměřením na Vědeckou výživu lidí a Pedagogiku a Psychologii. Za 24 hodin po státnicích jsem stála na letišti ve Vídni, první let, přestup a hlavně bez jistoty práce, ubytování, žádného zázemí, směr Severní Amerika.

 

Bez platební karty, s tlačítkovým mobilem jen s 350 dolary a s jedním kufrem jsem objevila velký svět, a to neplánovaně na 3 roky. V roce 2003 jsem se zázrakem ocitla ve kampusu Threshold  kde bydlelo 50  dětí a dospělých autistickým spektrem dětí  kde jsem potkala svého mentora Dr. Roberta Wrighta, PhD. FACHE,MHA, MH

Po  Americkém dobrodružství jsem “přistála” v Psychiatrické léčebně v Bohnicích a mojí další prací bylo PR, speciální projekty a fundraising pro Linku bezpečí. Můj pracovní pohovor v léčebně se určitě zapsal do mysli všech psychologů, psychiatrů, sociálních pracovníků a také tehdejšího ředitele Linky bezpečí.

Dalším státem, kde byl pověšen můj klobouk a kde jsem porodila i svoji první dceru Clare, bylo Irsko. V krásném městečku Waterford jsem se dotýkala lidí, kteří došli umřít do luxusu v paliative Havenwoodu,, Diagnózy jako Alzheimer nebo rakovina mě jako matku 6měsíční dcerky naučily vnímat rychlý způsob „využití“ času a prostoru tady a teď.

Když mi zemřel můj první pacient, obrečela jsem jeho odchod, ani ne z toho důvodu, že už tady není, ale spíše z prohry, že to, co jsem mu slíbila koncert v Rudolfinu, ale ten se nikdy neuskutečnil. Bylo mi 26 let.

Moje stěhování z Irska do Prahy bylo v čase hospodářské a osobní krize, a to v roce 2009.

Krize všeho druhu jsou požehnáním, a skutečně vím, o čem mluvím… Od svých 30 let podnikám v oboru, který jsem vystudovala, a v tomto období jsem porodila svoji druhou dceru Sofii Grace.

Na základě svých bolestí nejen v oboru podnikání, ale i na osobní, zdravotní a především psychické rovině, vím, co je bolest a pád.

Proto se zajímám o komplex potíží z pohledu životních událostí klienta, ale hlavně používám selský rozum, který kombinuji s laboratorními výsledky z oboru biochemie a imunologie.

Vždy mně zajímá mapa příběhu, protože to je naše celistvost a bytí.

Neuznávám teorii typu “užívejte vitamíny, protože jich má každý nedostatek”, ale doporučuji užívat doplňky stravy, až pokud například chybí vitamín A nebo Zn, a to na základě laboratorních výsledků.

Moje práce spočívá především v péči o to co “klasická medicína neřeší”, a to je výživa z pohledu potravinových intolerancí, enzymů nebo vitamínů.

Velkou výzvou pro můj pracovní život byl rok 2016, kdy jsem připravovala 40 reprezentantů na olympiádu do Ria, kde řádil virus Zika.

V době, kdy můj svěřenec Matěj Toth běžel 50 km v Riu, já prožívala ultramaraton v Chamonix pod Mont Blancem.

Potom následoval výstup na Mont Blanc, který se nepovedl a důvodem byl zdravotní stav náčelníka Expedice a volání vrtulníku do nadmořské výšky 3260 m.n.m a odlet s ním na kardiokliniku směr Italie.

Další sportovní výzvou byla péče v roce 2022 o 50 reprezentantek v Českém svazu házené, které pobývají jak v ČR, tak i v zahraničí. Kvalifikovali se do Mistrovství světa a děkuji za tuhle 16 měsíčnou cestu přípravy do síně slávy o postup.

Velký smysl mi dává také prevence ve firmách dle filozofie Tomáše Bati v roce 2023 sem dělala teambulidingy, dni zdraví pro několik firem. V listopadu jsem organizovala konferenci na téma Autismus pro 21 století pod záštitou Ministerstva sociálních věcí a rodiny mezi USA Floridou a ČR.

V období 2020 do roku 2024 jsme pracovala pod dohledem lékařů z Elite medical v Praze. Nová výzva pro rok 2024 je dobrovolný program na Kostarice, ale taky nový projekt s Dr. Robertem Wrightem ohledem Autismu pro 21 století ČR a to z pohledu psychologie, edukace chování ABA  ale i výživy.

Nastupuji taky do MP klinik jde budu zodpovědná za klinickou výživu.

Následně budu zkoušet u státních zkoušek v rámci Ministerstva zdravotnictví v ČR a taky plánuji intenzivně hledat nový tým kolegů pro Autismus, ale i pro výživu a prevenci pro civilizační onemocnění.

A posledním přáním je, pokud sté dočetly až do těchto řádků, tak velmi jsi vážím projektů https://www.adopcenablizko.cz/dobrovolnici/, proto jej podporuji.

 

Budu se na Vás těšit v přítomném okamžiku

Vaše

Eva

ing. Eva Kocurková - člen státnicové komise Ministerstva zdravotnictví ČR
ing. Eva Kocurková - člen státnicové komise Ministerstva zdravotnictví ČR