První bezlepková školka

Psal se rok 2002 a byla jsem pozvána do MŠ Smíškův v Klánovicích na dětský jarmark. Atmosféra a výrobky dětí byli překrásné a obdivovala jsme paní ředitelku a její kolegyně za kreativitu, profesionalitu a taky přístup k zdraví dětí na psychické a fyzické úrovni.

Mezi prodávajícími byla i paní Janka Hromádková, které žila v Anglii a napekla úžasné bezlepkové koláčky pro děti a pro rodiče. Na základě i mých poznatků o lepku a imunitě se myšlenky propojili okamžitě a vznikl projekt bezlepkové mateřské školky, kde počet děti a taky učitelů byl minimální.

Firma Doves Farm je proslulá svou specializací na bio a bezlepkové výrobky, které jsou považovány za produkty nejvyšší kvality. Výrobní proces probíhá bez použití geneticky modifikovaných materiálů a bez přidání enzymů. Farma taky dbá na střídání plodin při pěstování obilovin a používá suroviny Fairtrade. Jejich vyrobeny bez pšeničného deproteinovaného škrobu, sójové mouky, lupinové mouky, ztužených tuků, ořechů, mléka, kaseinu, vajec, lepku a sóji. Jsou bez chemických přísad a vhodné pro vegetariány a vegany.

Řada mouky pro domácí pečení nabízí 21 různých druhů mouky, z nichž některé jsou vhodné pro jedince na bezlepkové nebo bez pšeničné dietě, pro diabetiky a jedince na dalších speciálních dietách.

Paní Hromádková má ke všem druhům mouk úžasné recepty které ne jenom chutnají, ale jsou obohacené i příběhem lidskosti ze zákazníky, který pohladí duši.
Kontakt: http://www.dovesfarm.cz/