Jarní detoxikace navrátí ztracenou vitalitu

Na toto téma se již napsalo mnoho článků, ale jak je tomu doopravdy a co si pod tím laik má představit? Pojem detoxikace je proces očisty a regenerace organismu, díky němuž můžete pomoci svému tělu zbavit se škodlivých látek, toxinů, a tím získat zpět ztracenou vitalitu. Navíc působí preventivně a může odstranit příčiny nejrůznějších nemocí.

Lidské tělo má přirozeně velkou samočisticí schopnost, někdy je ale ukládání toxinů v těle rychlejší než samovolné očistné procesy a po nějakém čase se začnou projevovat negativní důsledky, jako jsou:

  • únava a nedostatek energie
  • problémy se zažíváním
  • hormonální nerovnováha
  • problémy s váhou
  • potravinová intolerance a problémy s imunitou
  • kožní problémy
  • časté migrény aj.

Takhle se na začátku jara nikdo cítit nechce. Raději bychom odhodili pryč tu zimní únavu a vyběhli bychom ven. Když nás naše tělo nechce pustit, je čas pomoci mu očistou.

Ideální možností, jak pomoci tělu k detoxikaci, je konzumace potravin, které jsou pro něj nejlépe stravitelné. Pomůžete mu tak zachovat rovnováhu a podpoříte přirozené očistné procesy. Které potraviny to jsou, to je ale těžké říci. Každý organismus je jiný, každý máme jiný zdravotní stav i jinou potravinovou minulost. Proto já nejčastěji doporučuji podstoupit testování na potravinové nesnášenlivosti.

Takové testy jsou základem nutričního poradenství a pokud známe stav zažívání takto zblízka, je detoxikace poté mnohem snazší. Testy na potravinovou nesnášenlivost prozradí, kterým potravinám je třeba se na nějakou dobu vyhnout a které naopak můžeme konzumovat bez obav.

Dnešní medicína už nám dovolí testovat až 216 potravin pouze z krveNutriční terapeut vám poté pomůže s nastavením jídelníčku. A aby pro vás byla změna jednodušší, já svým klientům připravuji i nákupní košík přesně na míru.

Kromě testování a správné stravy, je potřeba očistu těla doplnit přiměřenou pohybovou aktivitou. A nezapomenout si u toho užívat sluníčko a probouzející se přírodu.