Potravinová intolerance je daní za náš životní styl

„Dvanáct hodin denně v práci za počítačem, rychlé schůzky a kilometry za volantem, to byl můj svět,“ popisovala mi na našem setkání jedna obchodní zástupkyně. Životný styl ji přinutil zpomalit až když její tělo začalo vysílat signály přetížení jako bylo nadýmání, průjem a chronická únava.  Vše se vystupňovalo, když se k tomu přidala alergie na trávy a pyly.

V tu dobu se mě paní rozhodla vyhledat. Strávili jsme spolu asi hodinu na konzultaci a já ji doporučila udělat rozbor a analýzu jejich stravovacích návyků. Do toho spadaly i testy na potravinové intolerance.

Výsledky ukázaly, že mnoho z potravin, které jí vadí nejvíce, jsou ty, které má hodně ráda a jí je často. Tento scénář se u spousty klientů opakuje. Problémy tělu způsobovaly ořechy, brokolice, vejce nebo kefír a pomeranč. Špatným životním stylem naše tělo oslabujeme a už nezvládá jednostranný přísun potravin a vznikají intolerance. Proto jsou nejproblémovější často naše oblíbené potraviny. Ale počáteční zděšení zmizelo se zjištěním, že jednak nebude omezení těchto potravin navždy, že intolerance jde vyléčit a také když jsme si společně sedli a dali dohromady rady na jiné potraviny a nové recepty.

Výsledky testů na potravinové intolerance
výsledky testů potravinových nesnášenlivostí
Potravinové intolerance testy
Potravinové intolerance testy

Jak si je způsobíme, tak si je můžeme vyléčit

Dieta, kterou klientům nastavuji je na 6 měsíců a pokud zvládnou dodržovat režim po tuto dobu, tak se jejich tělo značně zotaví a bude to velká investice do budoucna.

Navíc se snažím každému, kdo ze začátku tápe pomoci víc než jen vypsáním jídelníčku. Mám v záloze různé recepty, které zahrnují potraviny, které tělo zvládá v pohodě. Abyste se léčili a zároveň si pořád užívali chutného jídla. A můžeme spolu i online sestavit nákupní košík, který by pro vás byl po dobu diety vhodný, třeba společně objevíme potraviny, které jste zatím nezkoušeli ale zamilujete si je.

Paní z našeho příkladu byla učebnicovým příkladem člověka, který se uspěchat a unavil svým životním stylem. A intolerance poté přijdou jako odpověď. Byla ale také příkladem toho, že když se chce, vždy s tím jde něco dělat.