Simona Havířová

Simona Havířová

Jsem obyčejná ženská na cestě k sebepoznání. Pochopila jsem, že víc než rozumět světu, životu kolem a vesmíru, potřebuji rozumět sama sobě. A to je ta cesta. Je trnitá, drsná, bolavá, ale i laskavá a krásná. Je Moje. Nenávidím ji i zbožňuji. Učí mě milovat, přijímat a nelpět.  Mám své učitele a trenéry. Jsou skvělí. Děkuji!

Jsem vzděláním ekonom s téměř dvacetiletou praxí ve finančních sférách zahraničních firem. Byznys. Úspěchy a pády. Přehlídka spousty iluzí. Syndrom vyhoření.

Nyní se věnuji práci s lidmi. Mám studio, kde provozuji masáže a poradenství. Jak funguje naše tělo, duše a mysl? Jak znovu obnovit a uchovat si zdraví? To jsou moje ústřední témata zájmu. Moje duše mi nicméně servíruje bohaté zkušenosti skrze mé vlastní tělo i mysl. Taktéž doba jedová, ve které žijeme, je silným hnacím motorem pro získávání informací a studiem. Zároveň je to doba, kdy jsme informacemi přímo zahlceni a musíme si vybírat. Taktéž v oblasti zdraví, spirituality a osobního rozvoje jsou slepé uličky. Zejména naše „finanční náboženství“ a honba za zisky jsou toho příčinou. Vše je však otázkou osobní volby. I naše zdraví.

A tak se znovu vracím k jednoduchosti a prastarým principům bytí. A je to tak trošku plavba proti proudu. Nemusíme donekonečna zkoušet a utrácet za veškeré nejnovější metody a doplňky, které nám zaručeně a bez práce navrátí naše zdraví. Také esoterické čáry máry jsou téměř k ničemu.  Pokud nezměníme sebe, tak to stejně nebude fungovat. Nebo jen krátkodobě. Uvědomění si nutnosti změny myšlení a životního stylu je zcela zásadní. Ono „vědomí“ je klíčem k úspěchu.

Teprve pak jsou tu pomocníci, střípky do pomyslné mozaiky, neboť zdraví je především o celistvosti a propojenosti těla, duše a mysli. Homocystein a jeho přiměřená hladina v těle, je jedním ze střípků mozaiky. Bez vitamínů a živin naše chemická továrna prostě nefunguje. Naše tělo je velmi inteligentní a shovívavé, když mu projevíme pozornost. A tak to skrze sebe učím i své děti. A ty mne zase na oplátku učí jiné věci. Třeba žít s lehkostí. To je také jeden ze střípků. Kdysi jsem to také uměla, když jsem byla dítě. A pak šel čas a já nyní zjišťuji, že tahle dnešní doba nás velmi odklání od přirozenosti, od prožívání přítomného okamžiku tady a teď.

A to je další výzva k zamyšlení. Přes všechny technologické vymoženosti a konzumní pohodlné živobytí jdeme vlastně sami proti sobě. Proti tomu, jak nás příroda nastavila. Vlastně proti té přirozenosti dobrovolně bojujeme, protože společenská laťka je tak vysoko!!!

Takže kde je tedy naše zdraví? A co to vlastně znamená? Zdraví je stav rovnováhy, přítomný okamžik tady a teď! Nepodmíněné bytí. Odtud jsme vzešli a tam zase směřujeme. A časoprostor mezi tím? To je náš život. Naše cesta, která je zároveň i cíl.

Adresa poradny:  Studio Ganesha, Nádražní 238, Újezd u Brna