Renata Havlová

Renata Havlová

K projektu Vitamíny s příběhem jsem se dostala díky spolupráci s paní Beitlovou. V té době již dva roky fungoval klub zdravé výživy La Vie, který jsem založila v roce 2014. La Vie se vedle poradenství k homocysteinu věnuje také tomu, jak se správně a zdravě stravovat.

Adekvátní hladinu homocysteinu považuji za důležitý ukazatel zdraví a současné výzkumy u nás i v zahraničí to jednoznačně potvrzují. Proto každému, kdo se o své zdraví zajímá, doporučuji udělat si test a zjistit hodnotu homocysteinu.

Ke zdravému životnímu stylu jsem se dostala v době, kdy byly moje děti ještě malé a trápily je typické dětské nemoci. Nechtěla jsem se smířit s tím, že by má rodina měla několikrát do roka užívat antibiotika a že by posléze trpěla alergickými reakcemi. Začala jsem se zajímat více o to, jak strava působí na zdraví, a ejhle ono to zafungovalo a funguje dodnes. Rozšířila jsem si vzdělání ohledně zdravé výživy a přihlásila se do kurzu Poradce pro výživu a suplementaci, který vedl Mgr. Martin Jelínek. Absolvovala jsem také další kurzy z ájurvédy a tradiční čínské medicíny a toto mé snažení vyvrcholilo založením klubu zdravé výživy La Vie.  Ze své zkušenosti ve zdravotnictví a nakonec i z vlastní poradny vím, že prevence a zdravý životní styl jsou nejdůležitější pro udržení zdraví a soběstačnosti po celý život.

Ráda bych se věnovala poradenství ohledně péče o zdraví, protože to je to nejjednodušší, ale zároveň nejdůležitější, co může každý pro sebe udělat. Na prevenci a odpovědnému přístupu k sobě samým totiž závisí kvalita celého našeho života. „Zdravý člověk má tisíce přání, nemocný jen jedno“.

Adresa poradny: Bohuslava ze Švamberka 1686/4, Praha 4 (4 min. chůze od metra C Pražského povstání, vstup do poradny vchodem vlevo)