Mgr. Iveta Lišková

Mgr. Iveta Lišková

Mgr. Iveta Lišková (potravinoveintolerance.cz)Pracuji jako specialista v oblasti výživy v poradně Rakovnicko zdravější. Zdravá výživa je mým koníčkem již mnoho let, ale teprve s narozením dětí jsem si uvědomila, jak je zdraví důležité, a jak ho můžeme sami ovlivnit právě stravou. Mým cílem je, aby toto pochopili i klienti – aby procitli, otevřeli oči a převzali odpovědnost za své zdraví. Velký problém je neinformovanost. Lidé si vůbec neuvědomují, jak si nevhodnou stravou ubližují a poškozují zdraví nejen sobě, ale bohužel i svým dětem, které si pak následky mohou nést celý život. Nesprávné stravování je významnou příčinou mnoha civilizačních chorob a mnoho lidí bere tyto choroby jako “normální stav” naší doby.

Proto je mým primárním cílem při své práci ve výživové poradně preventivně působit proti civilizačním onemocněním, a to redukcí hmotnosti klientů, správnou výživou dětí a sestavováním individuálních výživových plánů zohledňujících zdravotní stav (hypertenze, diabetes, obezita, dna, metabolický syndrom). Zajišťuji také osvětu a diagnostiku složení těla pro pracovníky firem, kterým není zdraví jejich zaměstnanců lhostejné. Využívám diagnostický přístroj InBody, který provádí velmi přesnou, rychlou a bezpečnou analýzu lidského těla.

Při sestavení individuálního výživového plánu vycházím ze zdravotního stavu klienta, jeho životního stylu a výsledků vyšetření. Jedním z nich je vyšetření potravinových intolerancí. Novodobý fenomén tzv. propustnost střevní stěny je daň za náš životní styl. Při správné funkci střevní stěny do těla přechází pouze optimálně rozložené složky jídla. Narušením funkce střevních buněk mohou do krevního oběhu pronikat látky, které poškozují zdravou rovnováhu těla, aktivují imunitní systém a spouští zánětlivou odpověď. Toto může být počátek řady chronických onemocnění. Vyšetření potravinových intolerancí tak může pomoci odhalit příčinu zdravotních problémů a díky následným opatřením vést ke zmírnění potíží či úplnému uzdravení.

Rakovnicko zdravějšíKromě výživy samotné se zajímám o klinickou naturopatii, která staví na základních principech a metodách přírodní medicíny. Zdůrazňuje prevenci a využívá terapeutické metody, které podporují samo uzdravovací proces organismu. Kromě nerovnováhy v organismu, která se prezentuje jako nemoc, vnímá i stránku duševní a mentální, roli emocí, stresu, spánku a vlivů životního prostředí.

 

Adresa poradny: Wintrova 274, Rakovník

Kontaktní formulář

Zaškrtnutím volby "Souhlasím se zpracováním údajů" souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Tento formulář shromažďuje údaje o Vaší osobě jako jsou jméno, příjmení, telefon, email, pohlaví za účelem vygenerování a odeslání žádanky s těmito údaji na Vámi uvedený email. Uvedená data nejsou dále ukládána, zpracovávána ani poskytována třetím stranám. Všechny informace jsou po vygenerování a odeslání žádanky smazána. Tato data nejsou archivována.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů na webu Potravinové intolerance za účelem vygenerování a odeslání žádanky na mnou poskytnutý email.