Martina Zemanová

Martina Zemanová

Můj zájem o alternativní medicínu má kořeny již v mém mládí, ale naplno se rozvinul, jak už to tak bývá, teprve ve chvíli, kdy jsem čelila závažnému zdravotnímu problému. Ve 28 letech mi byla diagnostikována těžká osteoporóza. Podle MUDr. Dimitria Radojča bych klidně mohla závidět 80-leté ženě, protože ta měla i přes své stáří víc vápníku v kostech než já. Svěřila jsem se do rukou lékařů, nicméně po osmi letech užívání různých preparátů typu Alendros, Bonviva, Alpha D3, kdy se nedostavily žádné hmatatelné výsledky, jsem se začala sama pídit po skutečné příčině mého problému.

Zjistila jsem, že mé zdravotní problémy tkví v kyselosti organismu a také v mém bývalém zaměstnání. Jelikož se od mládí věnuji bylinkám a povolání jsem biochemik, začala jsem si svůj neduh léčit sama. Zbavila jsem se všech preparátů, které mi lékař předepsal, a sama se léčím dodnes.

Dnes je mi 43 let a po čtyřech letech samoléčby bylinkami a snížení hladiny homocysteinu mám osteopenii, což je onemocnění, které lze označit za předstupeň osteoporózy. Můj lékař si ale myslí, že to je zásluha léků.

Alternativní medicína byl dříve můj koníček a dnes je to moje práce. Od roku 2010 máme otevřenou soukromou praxi alternativní medicíny. Vyrábíme bylinné tinktury a mícháme čaje. Asi čtyři roky máme k dispozici orgánový skener, který ve své praxi plně využíváme.

K Vitamínům s příběhem jsme se dostali díky studiu problematiky spojené s homocysteinem a spolupráci s panem MUDr. Erbenem. Velice se mi líbí myšlenka a vize této inciativy. Ze své zkušenosti nabývám dojmu, že spousta lidí se začíná vracet k přírodě a zdravé výživě. V tom spatřuji velkou naději a smysl naší práce. Mám radost, když se k nám lidé vracejí a jsou spokojeni s našimi službami. Neustále jdeme dopředu a snažíme se zdokonalovat, aby naše služby byly co možná nejkvalitnější. A aby samozřejmě měly co největší efekt.

Adresa poradny: Radvanec 118, 47301 Radvanec