Magda Semelová

Magda Semelová

„Jsme tím, co si myslíme. Ze svých myšlenek stavíme svůj svět.“ BUDDHA

Moje nová životní etapa začala v roce 2014, kdy jsem se rozhodla dobrovolně po více než dvaceti letech opustit místo hotelové manažerky. Byla to práce, která mě naplňovala a v mnohém obohacovala, ale také s přibývajícími léty ničila. Když si to zpětně zrekapituluji, tak zjišťuji, že jsem prožila většinu života ve střehu a neustálém stresu. Nedokázala jsem si pořádně vychutnat ani chvíle volna s rodinou. Stále jsem měla potřebu být v obraze, aby bylo vše dokonale připraveno pro hotelové hosty.

Jsem šťastná, že jsem se na mé pouti dokázala zastavit, zhluboka nadechnout a začít poslouchat své tělo, které zoufale volalo o pomoc. Byly to bolesti hlavy, krční páteře, tenisový loket apod. Potřebovala jsem se ale v první řadě zklidnit. Pracovní vypětí jsem celá léta ve volném čase kompenzovala dynamickými sporty a zdravý životní styl byl mou celoživotní prioritou. Ovšem pro zdravý život je stejně jako správná výživa důležité mít pod kontrolou i své myšlenky. To vše jsem nalezla v józe. Jóga vstoupila do mého života teprve před několika lety, když jsem si kvůli dynamickým sportům způsobila poranění a lékařka mi sdělila, že bude nutné uchýlit se ke klidnějším aktivitám.

Certifikát odbornosti

Od absolvování víkendového semináře hormonální jógové terapie cvičím téměř denně sestavu HJT a navíc chodím na lekce jógy, případně cvičím doma. Jsem natolik nadšená z výsledků nejen na sobě, ale i na kamarádkách, které sestavu HJT cvičí, že jsem se rozhodla, že udělám vše proto, abych mohla legálně tuto metodu šířit a pomáhat ženám, které o to budou mít zájem. Pro absolvování kurzu pro lektory HJT je nutností být nejdříve certifikovanou lektorkou jógy. To byl hlavní důvod, proč jsem rok 2016 věnovala studiu a na konci srpna získala certifikát. Věřím, že v polovině letošního roku si splním svůj sen a završím studium získáním titulu lektorka Hormonální jógové terapie přímo od paní Dinah Rodriguez.

A tak aniž bych se jakkoliv snažila hledat nový směr pracovních aktivit, Vesmír mi sám ukázal cestu. Kromě toho pár měsíců po odchodu z hotelu jsem dostala několik nabídek na spolupráci v oblasti zdravého životního stylu, kterým jsem po většinu života žila a propagovala ho. Zcela jsem vypustila užívání tablet a zelenou dostaly nejenom zelené potraviny, ale i naše bylinky, čaje z Filipín a další produkty z čisté přírody. Nastudovala jsem spoustu literatury a navštívila řadu vzdělávacích seminářů. A cítím, že tady jsem „doma“.

V roce 2015 jsem zcela náhodou zhlédla rozhovor MUDr. Erbena o problematice homocysteinu. Během 20 minut jsem měla jasno – byla jsem novými informacemi tak nadšená, že jsem i s mužem absolvovala vyšetření krve a začala užívat doporučené vitamíny. Nastudovala jsem dostupnou literaturu a přihlásila se na seminář pro poradce. Rok 2016 byl prvním rokem mé poradenské praxe. Měla jsem možnost pracovat zhruba s 50 klienty, především z řad mých kamarádů a rodiny.

Největší radost mám ze změn u mého tatínka, který je po mozkové příhodě a je ochrnutý na pravou polovinu těla. Je to velký a nesmiřitelný bojovník. Denně cvičí a kromě Homocysteinu Vitality užívá i léky doporučené lékařem. Za půl roku se nám podařilo snížit homocystein z 26 umol/l. na 8 umol/l. a stále pokračujeme. Tatínek je ve stále lepší kondici, zlepšil se mu krevní tlak a snížili jsme dávkování předepsaných léků.

Každý člověk je jedinečný originál a nelze k němu přistupovat podle tabulek. Proto doporučuji cestu změny životních návyků. Je na každém, zda se pro ni rozhodne… Sami se poznáme nejlépe, a proto při realizaci mých doporučení je především potřeba naslouchat svému tělu.

Někteří klienti bez problémů zvládají užívat doporučené dávkování od samého začátku, jiní přizpůsobují užívání reakcím těla. Dobrých výsledků jsme dosáhli kombinací užívání Homocysteinu Vitality a zelených potravin, třeba Chlorelly pyrenoidosy, která obsahuje vitamín B 12. Jedná se o klienty, kteří buď mají žaludeční problémy a nezvládají užívání doporučených vitamínů, nebo mají odpor k užívání tablet a je jim blízká přírodní léčba.

Důležitou roli hraje i stresový faktor, který se významně podílí na překyselení. Vícekrát jsem se o tom přesvědčila, když klient, který si sice dopřával „nezdravou stravu“, ale žil v klidném rodinném i pracovním prostředí, měl nižší hladinu homocysteinu než přepracovaný workoholik, který sice občas sportuje a zdravě se stravuje, ale je v permanentním stresu. I já sama jsem toho byla názornou ukázkou.

Je potřeba si uvědomit, že snížení hladiny homocysteinu není samospasitelné a hlavně nemůžeme očekávat po měsíci užívání vitamínů změny viditelné a měřitelné. To trápí mnohé nedočkavce, kteří byli zvyklí, že po injekci nebo tabletě cítili okamžitou úlevu. Bohužel dočasnou, odstranili pouze důsledek, nikoliv příčinu. Většina mých klientů ale přistupuje ke svému zdraví zodpovědně a vytrvalost a důslednost přináší své ovoce.

To je jen malý zlomek z mých poznatků a zkušeností. Budu se těšit na setkání a ráda se o ně s Vámi podělím.

Z celého srdce bych si přála, aby se vědecké poznatky o homocysteinu dostaly k co nejširší vrstvě populace, abychom společně vyzráli na strašáka zvaného civilizační choroby. Aby senioři mohli do pozdního věku žít aktivním životem a mladí lidé, vědomi si všech důsledků, nejdříve „preventovali“ a až poté zakládali rodiny a žili životy v souladu s přírodou.

Adresa poradny: Družstevní 87, 763 26 Luhačovice
Telefon: 739 488 704