Celiakie

Celiakie (nesnášenlivost lepku)

Je trvalá nesnášenlivost lepku, tedy bílkoviny, která je obsažena v obilí. Při požití obilovin dochází k zánětu střeva, zániku střevních klků a poškození sliznice tenkého střeva. V takovém případě tělo nedokáže využít živiny, jako jsou bílkoviny, vitamíny, uhlohydráty a minerální látky.

Odběr krve
Anti tTg (IgA)
Celkové IgA
Anti Gliadin DA IgG

Test je vhodný pro všechny věkové kategorie, u kterých se projevují autoimunitní reakci

-nesnášenlivosti lepku, která primárně postihuje sliznici tenkého střeva.

Klinicky typické projevy jsou hlavně chronické průjmy, hubnutí, bolesti břicha, únava, slabost.

Atypickým příznakem můžou být bolesti kostí, pomalý růst, opožděná puberta, infertilita, opakované potraty, kožní projevy, anémie a chronická únava.

Mezi ně patří také autoimunitní onemocnění, jako je diabetes nebo revmatoidní artritida.

Cena a objednání testu:

V případě, že máte pozitivní test na COVID-19, doporučujeme odložit vyšetření o 1 měsíc od uzdravení.

Pokud se cítíte být nemocní (chřipka, horečka a respirační potíže), měli byste vyšetření podstoupit nejdříve po 1 měsíci od odeznění příznaků.

Pokud jste podstoupili léčbu antibiotiky, neměli byste vyšetření absolvovat dříve než 3 měsíce od ukončení užívání antibiotik.

V případě nedodržení těchto pravidel je vysoká pravděpodobnost, že výsledky vyšetření budou značně zkreslené a nebude je možné použít.

Paní Kocurková Vás bude kontaktovat do 24 hod. telefonicky nebo e mailem.

Není nutná osobní schůzka s Ing. Kocurovou, možnost poslání žádanky je i elektronicky. Laboratorní výsledky dostane poradce z laboratoře elektronicky a ty Vám přepošle na e mail.

Konzultace a interpretace laboratorních výsledků může být na „dálku“ přes telefon nebo osobně. Je stanovena na částku 1000 Kč / hodinu.

Některé zdravotní pojišťovny hradí konzultaci k výsledkům.

Platí se vždy v hotovosti u poradce.

Zaškrtnutím volby “Souhlasím se zpracováním údajů” souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Tento formulář shromažďuje údaje o Vaší osobě jako jsou jméno, příjmení, telefon, email, pohlaví za účelem vygenerování a odeslání žádanky s těmito údaji na Vámi uvedený email. Uvedená data nejsou dále ukládána, zpracovávána ani poskytována třetím stranám. Všechny informace jsou po vygenerování a odeslání žádanky smazána. Tato data nejsou archivována.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů na webu Potravinové intolerance za účelem vygenerování a odeslání žádanky na mnou poskytnutý email.

Příprava na odběr

Pokud jste již objednaní na test podívejte se na doporučenou přípravu před vlastním odběrem vzorků!