Celiakie

Celiakie (nesnášenlivost lepku)

Je trvalá nesnášenlivost lepku, tedy bílkoviny, která je obsažena v obilí. Při požití obilovin dochází k zánětu střeva, zániku střevních klků a poškození sliznice tenkého střeva. V takovém případě tělo nedokáže využít živiny, jako jsou bílkoviny, vitamíny, uhlohydráty a minerální látky.

Odběr krve
Anti tTg (IgA)
Celkové IgA
Anti Gliadin DA IgG

Test je vhodný pro všechny věkové kategorie, kde se jedná o autoimunitní reakci

-nesnášenlivosti lepku, která primárně postihuje sliznici tenkého střeva.

Klinické typické projevy jsou hlavně chronické průjmy, hubnutí, bolesti břicha, únava, slabost.

Atypickým příznakem můžou být bolesti kostí, pomalý růst, opožděná puberta, infertilita, opakované potraty, kožní projevy, anémie a chronická únava.

Ale také autoimunitní onemocnění jako je diabetes nebo revmatoidní artritida.

Cena a objednání testu:

V případě, že máte pozitivní test na COVID-19, doporučujeme odložit vyšetření o 1 měsíc od uzdravení.

Pokud se cítíte být nemocní (chřipka, horečka a respirační potíže), měli byste vyšetření podstoupit nejdříve po 1 měsíci od odeznění příznaků.

Pokud jste podstoupili léčbu antibiotiky, neměli byste vyšetření absolvovat dříve než 3 měsíce od ukončení užívání antibiotik.

V případě nedodržení těchto pravidel je vysoká pravděpodobnost, že výsledky vyšetření budou značně zkreslené a nebude je možné použít.

Váš poradce Vás bude kontaktovat do 24 hod. telefonicky nebo e mailem.

Doporučuji osobní schůzku, kde Vám poradce po konzultaci předá žádanku k laboratornímu odběru.

Laboratorní výsledky dostane poradce z laboratoře a proto je důležité se včas objednat k Vašemu poradci pro osobní konzultaci, které je stanovena na čásku 600 Kč / hodinu.

Platí se vždy v hotovosti u poradce.

Zaškrtnutím volby “Souhlasím se zpracováním údajů” souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Tento formulář shromažďuje údaje o Vaší osobě jako jsou jméno, příjmení, telefon, email, pohlaví za účelem vygenerování a odeslání žádanky s těmito údaji na Vámi uvedený email. Uvedená data nejsou dále ukládána, zpracovávána ani poskytována třetím stranám. Všechny informace jsou po vygenerování a odeslání žádanky smazána. Tato data nejsou archivována.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů na webu Potravinové intolerance za účelem vygenerování a odeslání žádanky na mnou poskytnutý email.

Příprava na odběr

Pokud jste již objednaní na test podívejte se na doporučenou přípravu před vlastním odběrem vzorků!